اجتماعیامنیت سایبریتکنولوژیهکوبگردی

آیا زنگ خطر حملات سایبری به صدا درآمده است؟!

حملات سایبری گسترش چشمگیری داشته و زنگ خطر برای آمریکا به صدا درآمده است. از این ‌رو در صورت نادیده گرفتن شواهد موجود، یازده سپتامبر سایبری «11/9» در راه است.

به گزارش یک آی تی ؛ مسئول واحد اطلاعات ملی ایالات ‌متحده (U.S. National Intelligence)، طی گزارشی اعلام کرد که حملات سایبری گسترش چشمگیری داشته و زنگ خطر را به صدا درآورده است. از این ‌رو در صورت نادیده گرفتن شواهد موجود یازده سپتامبر سایبری «11/9» در راه است. وی در همین راستا بیان کرد که هک انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 نمونه بارز تهاجمات سایبری علیه ایالات ‌متحده است.

وی ادامه داد که چراغ قرمز هشدار برای آمریکا روشن شده و معتقد است که زیر ساخت های دیجیتالی آمریکا به معنای واقعی کلمه در خطر هستند و تهاجمات سایبری، سوی آنها بسیار زیاد است.

چندی پیش شاهد بودیم که در زمینه هک انتخابات ایالات متحده در سال 2016 تعداد 12 نفر از هکر های روسیه متهم شناخته شده اند و علیه آنها اعلام جرم صورت گرفته است.

وی ادعا کرد که روسیه و برخی کشورهای دیگر مانند چین، ایران و کره شمالی جزو کشورهایی هستند که در زمینه سایبری رویکرد تهاجمی دارند و در گذشته شاهد این واقعیت بودیم که برخی مراکز حساس مانند سازمان های دولتی فدرال، واحد های نظامی ایالتی، کسب و کارها، دانشگاه ها و… توسط برخی از همین کشورها هدف تهاجمات سایبری قرار گرفته اند.

روسیه تا به حال هیچ موضع مشخصی درباره این حمله سایبری اتخاذ نکرده است و فقط به این بسنده کرده است که بگوید ما این حملات را انجام نداده ایم. به طور کلی بخش های مهم و زیر ساخت های حیاتی آمریکا دارای آسیب پذیری های گسترده ای هستند که راه های نفوذ را برای هکر ها هموار می سازد.

منبع: سایبربان

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =

بستن
بستن