اجتماعیامنیت سایبریتکنولوژیهکوبگردی

افشای مشکلات امنیتی در استاندارد LTE

طبق مشکلات امنیتی گزارش شده از استاندارد LTE، اطلاعات و داده های میلیاردها کاربر در معرض خطر است.

به گزارش یک آی تی ؛ نقص امنیتی موجود در استاندارد LTE، زمینه جاسوسی از کاربران را هموار می سازد. LTE استانداردی جهت انتقال داده ‌های پرسرعت بی ‌سیم برای تلفن همراه و ترمینال ‌های ارائه کرده است.

به دلیل وجود آسیب پذیری در استاندارد های LTE، کاربران دائما در معرض تهاجمات مختلفی از جمله، حمله مستمر به شبکه تلفن همراه، جاسوسی، ربودن ترافیک داده ها و… صورت گرفته است.

این استاندارد توسط هزاران نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و نفوذ به آن معادل به خطر افتادن اطلاعات هزاران نفر است.

«ال تی ای»، نسل چهارم اینترنت همراه بوده و در حقیقت استاندارد مخابراتی و شبکه انتقال اطلاعات بی ‌سیم است. البته ال تی ای فقط نسل جدید فناوری بی‌ سیم نیست، بلکه استانداردی در حال حرکت و پیشرفت است که همراه با گذر زمان بهبود می‌یابد.

طبق این تحقیق، شبکه مذکور شرایط را برای حمله ‌های هکری فراوانی مهیا می‌کند. به عنوان مثال حفره‌ های امنیتی آن به هکرها اجازه می ‌دهد از تماس ‌ها و پیامک‌ های فرد جاسوسی شود، مکان افراد را رصد کند، تجهیزات را خاموش کنند و حتی پیام‌ های هشدار تقلبی ارسال کنند.

هکرها می‌توانند با استفاده از پروتکل های اصلی (مانند اتصال یک دستگاه به شبکه تلفن همراه و حفظ ارتباط) بدون نیاز به احراز هویت به شبکه موبایل «ال تی ای» متصل شوند.

البته محققان با استفاده از سیم ‌کارت ‌های چهار اپراتور مخابراتی در آمریکا هشت مورد از حملات مذکور را آزمایش کردند و متوجه شدند می‌ توان برخی از آنها را خنثی کرد. نکته قابل توجه اینجا است که هکر می‌تواند با تجهیزات ساده موجود در بازار، ابزارهای لازم برای هک شبکه LTE را تهیه کند.

منبع: سایبربان

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + یک =

بستن
بستن