اجتماعیامنیت سایبریبانکداری نوینتکنولوژیتکنولوژی در اقتصادهکوبگردی

چین در جایگاه اول صنعت بلاکچین

بیش از نیمی از 406 اختراع مربوط به بلاکچین در سال 2017 در سراسر جهان متعلق به چین است.

به گزارش یک آی تی ؛  به نقل از atimes؛ در حالیکه دولت چین قوانین سرسختانه ای علیه ارز های رمزپایه و تجارت آن در داخل کشور وضع کرده است، بیجینگ در ماه های اخیر حضور بسیار فعالی در توسعه فناوری بلاکچین و اختراعات مرتبط با آن داشت.

این کشور در سال های 2017 و 2016 به ترتیب تعداد 225 و 59 اختراع به ثبت رسانده، در حالیکه ایالات متحده با کسب جایگاه دوم در سال های یاد شده 91 و 21  و استرالیا با 13 و 19 جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

اخیرا یک شرکت انتشاراتی چینی به نام (the paper) اعلام کرد انجمن سرمایه گذاری مرتبط با دولت چین در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک بلاکچین بین المللی به نام مرکز توسعه سرمایه گزاری (Investment Development Center) است. این مرکز با هدف معرفی استاندارهای صنعت یاد شده و ایجاد همکاری و سرمایه گزاری فعالیت می کند. موسسه مذکور در حالی راه اندازی می شود که در فوریه سال جاری وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین فهرستی از اهداف خود برای ترغیب جامعه در راستای توسعه و استانداردسازی این بخش از فناوری منتشر کرد.

برخی از اهداف مد نظر در لیست منتشر شده شامل معماری منابع بلاکچین، مشخصات فرمت داده ها، قابلیت همکاری و قراردادهای هوشمند می شوند.

در حالیکه غول های بزرگ فناوری از جمله علی بابا، بایدو، هوآوی و تن سنت (Tencent) در هفته های اخیر همگی برنامه های خود برای ارائه خدمات برپایه بلاکچین را اعلام کردند، بانک دولتی چین در فوریه یک اختراع مرتبط با این فناوری به نام «مقیاس پذیری راه حل» را به هدف حل مشکلات ذخیره سازی که در اثر تراکنش های بزرگ در لبه اتفاق می افتاد به کارگیری کردند.

منبع: سایبربان

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفت =

بستن
بستن