اجتماعیامنیت سایبریاینستاگرامتکنولوژیشبکه های اجتماعیفیسبوکهکوبگردی

نقض حریم خصوصی اروپا توسط فیسبوک

برخلاف گزارش های گذشته مشخص شده است بخشی از کاربرانی تحت تأثیر قرار گرفته از افشای اطلاعات فیسبوک، از شهروندان اروپایی هستند.

به گزارش یک آی تی و به نقل از «thenextweb»؛ بر اساس مطلب منتشر شده از سوی یک وبگاه فناوری نروژی، فیسبوک به علت نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا در کشورهای نروژ، هلند، بلژیک، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و یونان به مقامات محافظت از داده گزارش داده است.

فیسبوک مدتی پیش به اشتراک گذاری اطلاعات 87 میلیون نفر با کمبریج آنالتیکا اعتراف کرد که 27 میلیون نفر بیشتر از گزارش های اولیه است. این شرکت اعلام کرده بود بیشتر افراد مذکور از شهروندان آمریکایی بودند؛ اما به تازگی مشخص شده است مردم اروپا نیز تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته اند.

بر اساس اسناد ارائه شده به مقامات حفاظت داده ی اروپا از که به صورت همزمان توسط سازمان های مصرف کننده ثبت شده بود، فیسبوک به میزان کافی از اطلاعات کاربران خود محافظت نکرده است. ابتدا به علت این که داده ها را در اختیار شرکت های شخص ثالث قرار داده اند و در درجه ی دوم حفره ی امنیتی کشف شده در سال 2015 اصلاح نشده است. همین موارد به عنوان دلیلی برای بررسی احتمالی نقض حریم خصوصی در نظر گرفت شده است.

وبگاه نروژی مذکور اعلام کرد احتمالاً 37 هزار و 550 نفر از مردم نروژ تحت تأثیر رسوایی کمبریج آنالتیکا قرار گرفته اند. این در حالی است که تنها 17 نفر آنها از برنامه ی فیسبوک استفاده می کردند.

دیوید کرتوگ (David Korteweg)، متخصص حریم خصوصی «بیت های آزادی1» (Bits of Freedom) درباره ی اینکه اگر فیسبوک مجرم شناخته شود، چه رخ خواهد داد توضیح داد، احتمالاً جریمه ی نقدی خواهد شد؛ اما مقدار آن به اندازه ای کم است که تأثیر واقعی خود را نخواهد داشت.
همچنین مقامات حفاظت داده می توانند فیسبوک را مجبور کنند خدمات خود را متوقف کرده یا در سیاست های خود تغییر ایجاد کند.

 

منبع: سایبربان

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =

بستن
بستن