اجتماعیامنیت سایبریتکنولوژیهکوبگردی

هک شدن سرور مرکزی بازی های المپیک زمستانی

در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی که در کره جنوبی برگزار شد، سیستم‌های رایانه ای کنترل‌کننده مراسم مورد حمله سایبری قرار گرفتند.

به گزارش یک آی تی و به نقل از بیزینس اینسایدر؛ سازمان دهندگان بازی های المپیک زمستانی با مشکلات مختلفی در روند برگزاری افتتاحیه روبه‌رو شده اند. گفتی است سیستم های کامپیوتری کنترل کننده این مراسم با حمله سایبری روبه رو شده و مشکلات بسیاری را برای برگذار کنندگان به همراه داشته است.

 

مقامات و دست اندرکاران این مراسم در حال بررسی ابعاد نفوذ بوده و همچنین به دنبال افرادی هستند که این حمله را طرح ریزی کرده اند.

در گزارش ها آمده که تلویزیون مرکزی بازی ها که به اینترنت متصل بوده به طور کامل قطع شده، سرور مرکزی خاموش و وب سایت رسمی بازی های المپیک برای ساعاتی از دسترس خارج شده است.

سخنگوی برگزاری بازی ها «Sung Baik-you» گفت:

در حال بررسی علت های این حادثه هستیم و اگر کسی اطلاعاتی در اختیار دارد که برای ما راهگشا است با ما به اشتراک بگذارد.

کارشناسان امنیت سایبری اعلام کردند که بررسی سیستم های کامپیوتری نشانگر این موضوع است که سرور مرکزی و برخی کامپیوترها بیش از 300 مرتبه مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

کارشناسان با بررسی اسناد مربوط به حملات سایبری رخ داده در دور قبلی المپیک زمستانی، دریافتند که دور قبلی حملات توسط کمپینی در کره شمالی طرح ریزی شده اما اعلام کردند که این بار اتهام حمله سایبری و جاسوسی سایبری متوجه روسیه است.

مدیر شرکت امنیت سایبری «FireEye» اظهار کرد که همه ساله در المپیک زمستانی بسیاری از کشورها به همراه تعداد کثیری از ورزشکارانشان شرکت می کنند، بسیاری از رشته های ورزشی زیرساخت های منحصر به فرد خود را دارند که همین موضوع موجبات حملات سایبری را فراهم می کند.

 

منبع: سایبربان

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

بستن
بستن