خانه / اجتماعی / محققان شرکت امنیت سایبری ESET: کاربران ایرانی، اصلی ترین هدف بدافزار جدید تلگرام

محققان شرکت امنیت سایبری ESET: کاربران ایرانی، اصلی ترین هدف بدافزار جدید تلگرام

محققان شرکت امنیت سایبری «ESET»، طی گزارشی خبر از وجود بدافزاری دادند که از طریق برنامه پیام رسان تلگرام اطلاعات کاربران را سرقت می کند.
به گزارش یک آی تی و به نقل از سایبربان ؛  محققان شرکت امنیت سایبری «ESET»، طی گزارشی خبر از وجود بدافزاری دادند که از طریق برنامه پیام رسان تلگرام اطلاعات کاربران را سرقت می کند.طبق اعلام این شرکت امنیتی این بدافزار بیشتر از هر کشور دیگری در ایران گسترش یافته است و تلفن های هوشمند اندرویدی را آلوده کرده است.

بر اساس اظهار نظر رسمی تلگرام، این پیام رسان 200 میلیون کاربر دارد که این رقم در نوع خود بسیار قابل توجه است. این بدافزار با رویکرد جاسوسی و سرقت اطلاعات وارد سیستم تلفن های هوشمند شده و اطلاعات کاربر را سرقت می کند.

از طرفی دیگر، کدهای مبنع این بدافزار در کانال های تلگرامی به فروش می رسد و نام آن را «HeroRat» قرار دادند. این بدافزار به مبلغی چون 25، 50 یا 100 دلار برای فروش گذاشته شده است.

تلگرام برای جلوگیری از گسترش این جاسوس افزار اقدام به انتشار نسخه به روز رسان برای کاربران کرده است و توصیه نموده این برنامه را نصب و راه اندازی کنند. فروشگاه اینترنتی گوگل «Google Play store» اعلام کرد که این بدافزار که در قالب برنامه تلگرام وارد گوشی های هوشمند می شود.

درباره ی ali542

همچنین ببینید

آن روی سکه طلگرام ؛ استفاده از فیلترشکن ایرانی به جای فیلترشکن خارجی!

اعطای اینترنت بدون فیلتر به هات‌گرام و تلگرام طلایی اثبات کرد مردم با یک رفتار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی