خانه / اجتماعی / لبنان هدف بزرگترین حمله سایبری در تاریخ خود قرار گرفت

لبنان هدف بزرگترین حمله سایبری در تاریخ خود قرار گرفت

 

یک دستگاه امنیتی و چند نهاد دولتی و خصوصی در لبنان هدف حمله سایبری قرار گرفته اند که گفته می شود بزرگترین نوع این حملات در تاریخ این کشوربه شمار می رود.

به گزارش یک آی تی و به نقل از «ایرنا»؛ روزنامه «الاخبار» لبنان در شماره روز جمعه (15 تیر) خود با اعلام این خبر نوشت که حمله کنندگان با دسترسی به داده ها و اطلاعات این نهادها و موسسات آنها را به طرف هایی که هنوز هویتشان مشخص نیست، می فروخته اند.

بر اساس این گزارش، این حملات طی ماه های گذشته انجام می شده و حدود دو هفته پیش به دنبال شکایت یکی از شرکت های خدمات اینترنتی به دستگاه قضایی و رسیدگی آن از سوی پلیس لبنان، کشف می شود.

پلیس چندین مظنون را در این ارتباط دستگیر کرده که بر اساس گزارش الاخبار، یکی از آنها از چهره های نزدیک به یکی از بازرگانان پرنفوذ لبنانی و نیز تحت حمایت یکی از نمایندگان جدید پارلمان بوده است.

«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان دستور رسیدگی به این موضوع تا رسیدن به نتیجه را داده است.

مقام های قضایی و امنیتی لبنان تاکنون اطلاعات جزئی از این پرونده را اعلام نکرده اند اما الاخبار از افراد مرتبط به این پرونده نقل کرده که آنچه رخ داده بزرگترین حمله سایبری در تاریخ لبنان بوده است که طی آن اطلاعات متعددی از یک دستگاه امنیتی و چندین نهاد عمومی و شرکت از جمله یکی از دو شرکت اصلی خدمات تلفن همراه در لبنان به سرقت رفته است.

به گزارش این روزنامه لبنانی، هکرها کاملا به شبکه ایمیل های شرکت مخابراتی «اوجرو» دسترسی پیدا کرده بودند.

برخی رژیم صهیونیستی را مسئول حملات سایبری این چنینی علیه لبنان می دانند.

درباره ی ali542

همچنین ببینید

تک تیرانداز فضای مجازی پیج های اینستاگرام مریم رجوی را زد! / «مریم رجوی» تروریست فراری به دام هکر کلاه‌سفید ایرانی افتاد!

گاهی پیش می‌آید برای شکار و ضربه به یک دشمن روزها منتظر می‌مانم و از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی