خانه / تکنولوژی / ابررایانه ها / حمله سایبری روسیه به شبکه برق آمریکا

حمله سایبری روسیه به شبکه برق آمریکا

 

طبق اعلام وبگاه «gppreview»، شبکه عظیم انتقال برق آمریکا با پیچیدگی‌های گسترده‌ای روبه‌رو است اما از نظر امنیت سایبری ضعف‌هایی دارد.

به گزارش یک آی تی ؛  در این راستا در مارس 2018 گزارشی از سوی وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS)، منتشر شد که در آن آمده است، مراقب حملات سایبری روسیه به زیرساخت‌های مهم کشور، ازجمله حمله سایبری به شبکه برق یا زیرساخت‌های صنعتی باشید. زیرا اطلاعاتی به‌دست‌آمده، که هکرهای روس با انجام حملات فیشینگ برخی اطلاعات حساس این مراکز را سرقت کرده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا، اطلاعات و اسنادی را در ارتباط با تلاش روسیه جهت هک و نفوذ به برخی شبکه های دولتی و زیرساخت های حیاتی این کشور، منتشر کرد.

در پی انتشار این مدارک، دولت آمریکا، به صورت رسمی افزایش تحریم های این کشور علیه روسیه را اعلام کرد. از جمله سازمان های مورد نظر آمریکا جهت تحریم، می توان به مرکز تحقیقات اینترنت روسیه (Internet Research Agency)، اشاره کرد که بر اساس ادعای مقامات آمریکایی، بیشترین نقش را در تاثیر مستقیم مسکو بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 داشته است.

به گفته سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا، روسیه با بهره گیری از حملات بدافزاری به شبکه های شبه دولتی کم اهمیت و ناایمن، به شبکه های اصلی دولت دسترسی یافته اند و روسیه از مارس 2016 تا کنون، حملات متعددی را بر زیرساخت های انرژی، هسته ای، تجاری، آب، حمل و نقل هوایی و صنعت، تدارک دیده است.

یک منبع آگاه به بلومبرگ گفت: این حملات همچنان ادامه دارد. بلومبرگ سال گذشته گزارش کرده بود حداقل ده ها نیروگاه آمریکا از جمله یک تاسیسات هسته ای در پی حملات هماهنگ، با رخنه اطلاعاتی روبه رو شدند.

در گزارش دولت آمریکا به موفقیت آمیز بودن این اهداف اشاره نشده است. این اهداف شامل شبکه برق آمریکا، نیروگاه ها، شبکه تصفیه آب، تاسیسات حمل و نقل هوایی و اهداف دیگری بودند که جزء حساس ترین زیرساخت های آمریکا محسوب می شدند.

منبع: سایبربان

درباره ی ali542

همچنین ببینید

امن‌ترین شهرهای جهان از لحاظ سایبری

گزارش جدیدی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ امنیت سایبری منتشر شده است که نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی