خانه / اجتماعی / انتقاد وزیر ارتباطات از یک قانون ۵۰ ساله کپی رایت!

انتقاد وزیر ارتباطات از یک قانون ۵۰ ساله کپی رایت!

 

وزیر ارتباطات این روزها جز پرکارترین و خبرسازترین وزرای دولت است که با انتشار لیست ارزبگیران دولتی موجبات تحسین بسیاری از فعالان سیاسی و اقتصادی کشور را فراهم کرد و حالا با انتقاد از یک قانون کهنه و قدیمی در زمینه کپی رایت، گویا قصد و اراده‌ای برای تغییر در این زمینه دارد.

 

به گزارش یک آی تی ؛  محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات کشور که برای بازدید به مجموعه کتابخانه ملی ایران رفته بود در حاشیه این دیدار گفت: در حال حاضر تکنولوژی حرف اول را می‌زند و اینکه به کتابخانه ملی واژه حافظه ملی کشور می‌گوییم همین کافی است تا با تغییر نگرش در ثبت آثار و تبدیل آن‌ها به آثار دیجیتال به حفظ این حافظه ملی کمک کنیم.

 

وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیازی به گردهمایی برای ایجاد یک حافظه ملی دیجیتال وجود نداشته و صرف یک اراده کافیست تا تولیدات دیجیتال یک جا جمع شده و ما مدیریت کلان این موضوع را برعهده بگیریم. اصولا در فضای حاضر چه لزومی دارد که ۵۰ سال از نشر یک اثر بگذرد و پس از آن اجازه نشر دیجیتال برایش صادر شود؟

وزیر ارتباطات در ادامه افزود: در حال حاضر کتابخانه ملی چیزی در حدود ۱۲۰۰ مراجعه کننده دارد ولی با دیجیتالی شدن آثار این مجموعه، ظرفیت بالقوه مراجعه هزاران نفر ایجاد می‌شود که قطعا تاثیرات بسیار بهتری خواهد داشت.

 

منبع: آی تی رسان

درباره ی ali542

همچنین ببینید

پاسخ آذری جهرمی به اظهارات سردار جلالی در خصوص وجود سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات گفت: دزدیده شدن ابرها را نمی توان ثابت کرد اما وجود نداشتن سرورها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی