فضای مجازی حریم امنی نیست از اعتماد بی‌جا به هویت‌ها خودداری کنید — یک آی تی نیوز ::: Yek IT NEWS
خانه / اجتماعی / فضای مجازی حریم امنی نیست از اعتماد بی‌جا به هویت‌ها خودداری کنید

فضای مجازی حریم امنی نیست از اعتماد بی‌جا به هویت‌ها خودداری کنید

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان تاکید کرد: شهروندان نسبت به حفظ و نگهداری از اطلاعات شخصی خود حساسیت بیشتری داشته باشند.

به گزارش یک آی تی ؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران ، سرهنگ دوم ابراهیم پرسا گفت: بسیاری از دعاوی مربوط به سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی افراد، ناشی از عدم تسلط کاربران در بحث امنیت اطلاعات و نحوه نگهداری و حفظ اطلاعات شخصی می‌باشد که متاسفانه درصد زیادی از پرونده‌های متشکله در مراجع قضائی به علت سهل انگاری خود کاربران در حفظ اطلاعات شخصی‌شان می‌باشد.

وی تاکید‌کرد: کاربران محترم به هیچ عنوان فضای مجازی را محیطی امن و قابل اعتماد تصور نکنند و به امنیت و حفاظت از اطلاعات خود توجه بیشتری نموده و از ذخیره اطلاعات شخصی و محرمانه خود بر روی دستگاه‌هایی که مستقیماً به اینترنت متصل می‌شوند خودداری کرده و برای ذخیره سازی اطلاعات از لوح‌های فشرده و هارد اکسترنال که در آن‌ها تکنولوژی رمزکننده به کاربرده شده، استفاده نمایند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: اطلاعات خصوصی و مهم خود را بر روی رایانه، گوشی و تجهیزات قابل حمل ذخیره نکنند و اطّلاعات و تصاویری که نشان‌دهنده هویّت آنهاست را به هیچ عنوان به اشتراک نگذاشته و پوشه‌های حاوی اطلاعات خود را رمزگذاری نمایند.

سرهنگ پرسا افزود: کلاهبرداران اینترنتی با ارسال لینک‌ها و فایل‌های آلوده حاوی بدافزار که عناوین جذاب و تحریک کننده دارد اقدام به فریب کاربران می‌نمایند لذا از باز کرن ایمیل‌ها، تصاویر و فایل‌هایی که حاوی محتوای مشکوک هستند جداً خودداری نمایید.

رئیس پلیس فتا گلستان به شهروندان توصیه کرد: قبل از اینکه مطلبی را در فضای مجازی منتشر کنید یا به اشتراک بگذارید اولا خوب فکر کنید که آیا حاوی اطلاعات شخصی و محرمانه است یا خیر؟ دوما دقت کنید محتوا را برای چه کسی می‌فرستید.

وی افزود: در استفاده از اینترنت و فضای مجازی با برنامه عمل نموده و بی‌هدف اقدام به بازکردن لینک‌ها و صفحات مختلف نکنید و با توجه به تنوع محتوا، زمان استفاده از فضای مجازی را متناسب با خواسته‌هایتان، برنامه‌ریزی کنید.

درباره ی ali542

همچنین ببینید

امشب نظاره‌گر طولانی‌ترین خسوف قرن باشید

شامگاه جمعه پنجم مرداد ۱۳۹۷ از ایران می توان شاهد خسوفی بود که طولانی ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی