خانه / اجتماعی / تلگرام در روسیه فیلتر شد!

تلگرام در روسیه فیلتر شد!

بعد از چند ماه کشمکش بین تلگرام و ارگان نظارت بر ارتباطات روسیه، سرانجام یک دادگاه در مسکو دستور به فیلتر فوری این اپلیکیشن پیام‌رسان در روسیه را صادر کرد.

به گزارش یک آی تی ؛ روسیه در سال ۲۰۱۶ یک قانون ضد تروریستی گسترده را به تصویب رساند که به موجب آن تمامی سرویس‌های پیام‌رسان موظف هستند امکان دسترسی و رمز‌گشایی از پیام‌ها را در اختیار مقامات دولتی قرار دهند. تلگرام نیز تا روز ۴ آوریل برای تحویل کلید مورد استفاده برای رمز‌گشایی از پیام‌های ارسالی فرصت داشت اما با پایان زمان این ضرب‌الاجل تعیین شده، تلگرام اعلام کرد این سرویس به نوعی ساخته شده که حتی خود شرکت نیز از دسترسی به این کلید‌ها منع شده است.

به همین علت امروز جمعه دادگاه Tagansky مسکو، بنا به درخواست Roskomnadzor، ناظر ارتباطات روسیه، دستور فیلتر تلگرام در سراسر این کشور را صادر نمود. به گفته خبرگزاری‌ها، انتظار می‌رود این ممنوعیت از ماه آینده بعد اعلام نهایی رای درخواست تجدید نظر تلگرام اجرایی شود.

این سرویس پیام‌رسان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها در روسیه و خاورمیانه به خصوص ایران محسوب می‌شود که به گفته تلگرام، در این مناطق بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. در صورت فیلتر قطعی این اپلیکیشن، به احتمال زیاد کلیه‌ دامنه‌های تلگرام و آدرس‌های آی‌پی آن، توسط ارائه‌دهندگان اینترنت روسیه مسدود می‌گردد. البته امکان استفاده از آن با بهره‌گیری از وی‌پی‌ان همچنان امکان‌پذیر خواهد بود.

منبع : itresan

درباره ی ali542

همچنین ببینید

گروه APT 28 روسیه به دام افتاد

گروه هکری منتسب به دولت روسیه، از سال 2007 فعال بوده و بسیاری از دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی